Ravenmania: Przewodnik po naturalnych olejach do pielęgnacji cz. 3 [PL ONLY]

7 paź 2016

Przewodnik po naturalnych olejach do pielęgnacji cz. 3 [PL ONLY]



W dzisiejszej części przewodnika na wstępie postanowiłam przybliżyć Wam kilka uniwersalnych sposobów na zastosowanie olejków w codziennej pielęgnacji. Celowo podkreśliłam słowo uniwersalnych z racji tego, że tak naprawdę każdy olejek działa inaczej i sami musimy odkryć w jakim celu sprawdzi się u nas najlepiej.. Jeśli z kolei chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego czym kierować się przy wyborze produktu tego typu, zapraszam do lektury części pierwszej i drugiej. 


JAK UŻYWAĆ ABY NIE ZASZKODZIĆ?

Przede wszystkim musimy pamiętać o umiarze oraz doborze właściwego rodzaju olejku do potrzeb naszej skóry. Wiele osób zapomina, że kosmetyki te choć są naturalne, również mogą przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Najlepiej jest na bieżąco obserwować reakcje skóry na pierwsze zastosowanie nowego produktu. Na początek polecam mieszanie kilku kropel olejku z ulubionym kremem, najlepiej na noc, ponieważ tłusta formuła użyta pod makijaż może zepsuć jego trwałość. Częstotliwość stosowania jest z kolei uzależniona od indywidualnych potrzeb.


5 BEZPIECZNYCH SPOSOBÓW:
  • do masażu twarzy (o masażu twarzy planuję zrobić osobny wpis, także bądźcie cierpliwi :)
  • jako dodatek do przygotowywania maseczek (tu także spodziewajcie się wpisu)
  • do demakijażu, szczególnie wodoodpornej kolorówki
  • zamiast balsamu do ciała lub jako jego uzupełnienie
  • jako serum na zniszczone końcówki włosów
  • Możecie mieć pewność, że zastosowanie olejków według powyższych instrukcji Wam nie zaszkodzi, a pożądane rezultaty przyjdą szybko. ;)


OLEJ MAKADAMIA (Nacomi, Ecospa, Manufaktura kosmetyczna)

Olejek ten znany jest przede wszystkim ze swojego zbawiennego działania na włosy kruche, łamliwe i zniszczone wysoką temperaturą. Jego odżywcze właściwości docenią także posiadaczki skóry suchej, wrażliwej z pierwszymi oznakami starzenia - przeciwdziała on utracie wody oraz spowalnia proces powstawania wolnych rodników. Osoby dotknięte cellulitem czy narażone na rozstępy powinny sięgnąć po niego w pierwszej kolejności, a ich skóra stanie się gładsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, Należy do grupy olejków zawierających naturalny filtr UV, choć jego współczynnik jest dość niski bowiem wynosi SPF 6. Jesienią pomoże ukoić skórę zmęczoną i podrażnioną nadmierną ekspozycją na słońce czy to opalaniem w solarium.

OLEJ Z PESTEK MALIN (Etja, OlVia, Mohani)

Idealny dla skóry tłustej lub trądzikowej ze względu na lekką formułę, która nie pozostawia na skórze warstwy tłustego filmu oraz silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Łagodzi podrażnienia, wygładza zmarszczki i odbudowuje zniszczoną skórę zapobiegając utracie wody, co czyni go także znakomitym lekiem na łuszczycę czy egzemę. Olejek ten również rozjaśnia przebarwienia słoneczne oraz sam w sobie chroni skórę przed promieniowaniem UV na poziomie SPF 30-50. Wysoka zawartość witamin i antyoksydantów sprawia, że spowalnia on procesy powstawania wolnych rodników. Właściwie jedynym przeciwwskazaniem do jego używania jest alergia na owoce malin.

OLEJ MARULA (Nacomi, Sunniva Med, Mohani)

Być może nie należy on do grupy olejków popularnych, lecz osoby ceniące szybkie i skuteczne działanie przeciwstarzeniowe powinny się nim zainteresować; wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, niweluje uszkodzenia skóry, blizny, przebarwienia a nawet rozstępy. Silnie ujędrnia i nawilża skórę ze względu na wysoką zawartość witamin i kwasów tłuszczowych. Poza tym przedłuża trwałość innych kosmetyków i sprawdza się również w pielęgnacji włosów np.: przy olejowaniu.

OLEJ MIGDAŁOWY/ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW (Nacomi, Mohani, Natur Planet)

Jego działanie i zastosowanie można porównać do olejku makadamia z tym że jest on delikatniejszy, przez co zaleca się go przy pielęgnacji skóry alergicznej, dotkniętej egzemą czy nawet dla niemowląt. Świetnie nadaje się do demakijażu, nie podrażnia oczu, a nakładany na rzęsy lub włosy - regeneruje je. Duża zawartość witaminy E czyni z niego bardzo skuteczny preparat przeciwzmarszczkowy dla osób w każdym wieku.

OLEJ Z PESTEK MORELI (Etja, Plus Zdrowia)

Ostatni w dzisiejszym zestawieniu olejek przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, szorstkiej i popękanej. Idealnie sprawdzi się późną jesienią jako kojący opatrunek dla cery narażonej na wiatr, mróz lub suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Regeneruje i odbudowuje uszkodzony naskórek, pomaga w walce ze zmarszczkami oraz przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry.

To już wszystkie olejki, które miałam w planie przedstawić Wam w dzisiejszym poście. Zauważyliście, że wszystkie zaczynają się na literę "M" i w dodatku mają bardzo zbliżone działanie? :) Ot taka ciekawostka. 
Do następnego, buziaki! :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz